news

BUKINGNIGDZIEORAZSPLIT

2019-06-01
Minęły dwa lata i wszystko jest nie tak jak miało być. Nie mamy już agencji koncertowej. Split nie wyszedł z The Kurws, tylko z Deerhoof. Nie mamy czasu się za bardzo spotkać na próby ostatnio, ale coś się chyba zmieni, bo na horyzoncie parę koncertów. Także do zobaczenia w dziale news w okolicach 2023 to się pewnie wszystko wyjaśni wtedy.

BUKINGWSZEDZIEORAZSPLIT

2016-08-24
Mamy agencję koncertową, która od dzisiaj bukuje nas wszędzie poza ukochanym krajem, Polską. Nazywają się M-jölk Bookings i są trochę z Hamburga, a trochę z Malmö. Jesteśmy podekscytowani tym faktem. A co z obiecanym splitem z The Kurws? Nie mamy pojęcia. The Kurws działają powoli.

ŻONYWPRACYPOSTFACTUM

2016-08-24
"Żony w pracy" już w obiegu. Finalnie wyszło tak, że miks na CD i LP zrobiliśmy sami, a miks Grega wydaliśmy na limitowanej kasecie (bez dałnlołdu). Od tego czasu zagraliśmy trochę koncertów, otworzyliśmy kolejny festiwal i wymyśliliśmy teledyski, na które nas nie stać. Na jesieni znowu gramy co nieco, a jakoś tak za pewien nieokreślony czas powinien wyjść 7" split z The Kurws. Od razu jak się tylko wymieli.

ŻONYWPRACY

2016-01-20
Zaczęliśmy równo rok temu i właściwie skończyliśmy wczoraj. Płyta została nagrana i w zależności od koncepcji będzie na niej 9 albo 10 utworów. Chyba, że więcej. W przyszłym tygodniu dogrywamy różne dodatki i na początku lutego płyta leci do Grega Sauniera, który zmiksuje nam ją na amen. Tytuł płyty to "Żony w pracy", w planach wydawniczych wersja CD, LP, MC, kartridż, pocztówka, dyskietka, dyski woskowe, platefony, pendrajw, rapacholin, mięta. Premiera w drugi dzień wiosny w Lado ABC.

GŁÓWNIECHODZIOTOŻENOWAPŁYTA

2015-05-20
Dzień dobry w jeszcze nowszym roku. Nadal siedzimy i nadal pracujemy nad nową płytą, tak generalnie. Ale przez ten rok na przykład 60 Minut Projekt przekształciło się w 67,5 Minut Projekt i trzecią nogą naszego stołka został Janek Młynarski. Poza tym, to gramy na OFF Festivalu. I to chyba na razie koniec informacji.

60MINUTPROJEKTCLAYTONTHOMASTHEARTISTSNEWSTUFF

2014-03-28
Dzień dobry w nowym roku. Zaczynamy od końca marca - wydajemy limitowaną kasetę naszego alter-ego czyli 60 Minut Projekt. 60 sztuk. C-60. Premiera właściwie już, kasety można zamawiać pisząc na adres ten co w kontakcie. Jedną chwilę potem (6 kwietnia), druga premiera trzeciej płyty z czterech planowanych, czyli nasza kolaboracja z Claytonem Thomasem. Zupełnie jak nie nasza płyta, z którą od razu zagramy trzy koncerty (pacz dział tour). A na dodatek nasze kolejne cośwstylualter-ego czyli Napalm Of Death właśnie pojawia się na składance wydanej przez Zachętę - The Artists. Zapis naszego koncertu do posłuchania tamże. Bez bisu. A może z bisem? Już się pogubiliśmy. No i poza tym pracujemy nad nową płytą. Jest fajnie.

NAPALM-OF-DEATH-DEERHOOF-JEMPFEST-BRAZYLIA

2013-09-13
Najpierw wstecz: zagraliśmy jakiś czas temu na festiwalu The Artists, łącząc siły z Igorem Krenzem i Patrykiem Dąbrowskim z Efektu Moozgu jako Napalm Of Death i w dniu festiwalu wydaliśmy również ultralimitowane edycje kaset, płyt (czterocalówki – ręcznie cięte) i koszulek. Tego było tak mało, że nie ma co pisać, ale było super. A w najbliższym czasie wydarza się przygoda życia, czyli gramy trasę po zachodnim wybrzeżu USA z Deerhoof, a wcześniej trasę po wschodnim wybrzeżu Brazylii. Niedługo po tym wszystkim pojawimy się na festiwalu Jazz & Experimental Music from Poland w Londynie, a na koniec pójdziemy gdzieś na sylwestra. Na sanki. Coś robić.

CZERWIEC MIESIĄCEM

2013-05-26
Na czerwiec parę niespodzianek, a właściwie spodzianek się szykuje. Po pierwsze trasa z Tabatą Mitsuru zaowocowała kasetą koncertową, którą 8 czerwca wyda Biedota Records w limitowanej edycji 123 egzemplarzy. Po drugie ogarnęliśmy temat pabliszerów i 19 czerwca premierę będzie miała płyta LXMP "Back To The Future Shock". To będzie leciało dla was z winylu i z kompakt dysku, każdy z nas przecież dostał po pysku. Ale teraz po trzecie! Żeby już nie zamęczać Warszawiaków tym naszym fjuczerszokiem, postanowiliśmy w ramach release party na dwa dni zaprosić do wspólnego grania Claytona Thomasa, z którym to przy okazji nagramy materiał na trzecią z trio płyt. W Warszawie, w Pardon, To Tu. 18 i 19 czerwca zrobimy zestaw solo Claytona / dua z Claytonem / trio z Claytonem i na deser Fjuczerszok z Claytonem troszeczkę. No i po czwarte mamy w asortymencie koszulki. Jeśli ktoś pragnie to niech pisze do nas na mail ten co w kontakcie i zobaczymy co się da zrobić.

ANTIGAMATABATAMITSURUWINITHEKURWSHANCOCK?

2013-03-11
18 lutego pokazała się płyta Antigamy "Stop The Chaos Remixes", na której między innymi znaleźć można naszą wersję ichniejszego "E Conspectu". Należy sprawdzać Selfmadegod Records w celu bliższego zapoznania się. Życie w trasie: Parę dni temu skończyliśmy mikrotrasę w wersji trio z Acidmotherstemplariuszem Tabatą Mitsuru, na początku kwietnia gramy w Warszawie koncert z raperem, który urodził się i pewnie umrze w Szczecinie, po czym ruszamy w konkretną trasę na północ Europy wspólnie z The Kurws. Dokładne daty już za chwilę w dziale tym co zawsze. Co do losów naszego "Back To The Future Shock" to sprawa się jednak przedłuża, gdyż pabliszerzy są rozproszeni i nie możemy stwierdzić czy jak to wydamy to pójdziemy siedzieć czy nie. Także cierpliowści, jak śpiewali gansi.

Future of Shock, Napalm of Death

2012-12-18
Praca nad naszą wersją "Future Shock" Hancocka zakończona. Płyta będzie nosić imię zgodne z duchem czasu, ale równocześńie pełne szacunku do tradycji - "Back To The Future Shock". Rozkład jazdy jest dokładnie taki jak na oryginale. A jak się uda, to wręcz wersję CD również zaopatrzymy w bonusowy remix "Rockit". Wszystko nagraliśmy sami w Warszawie, jedynie w utworze tytułowym na perkusji wspomaga nas Thymme Jones z Chicago. Płyta pojawi się na wiosnę, a ogramy ją na planowanej kwietniowo-majowej trasie z The Kurws po szeroko rozumianej Europie Północnej, a potem koło lipca na planowanej trasie po szeroko rozumianej Ameryce Pólnocnej. A! A! I nasze dwie ostatnie płyty można juz kupić na Ajtjunsie.

Trasa i nowe nagrania

2012-08-28
6 września w Lado ABC ukażą się pierwsze dwie z czterech planowanych trio-płyt. Pierwsza z Chadem Popple, druga z Kazuhisą Uchihashim. I tego samego dnia z obydwoma wyżej wymienionymi zaczynamy czterokoncertową trasę. Szczegóły w odpowiednim dziale po lewej. Oprócz tego wczoraj weszliśmy do studia i na urządzenie rejestrujące profesjonalnej amerykańskiej marki nagraliśmy naszą wersję "Future Shock". Możemy zdradzić, że w jednym utworze będzie nawet gość zagraniczny, ale nie Herbie. A że nie samym fjuczerszokiem człowiek żyje, to nagraliśmy dodatkowo mnóstwo innego towaru do wykorzystania w bliżej nieokreślony sposób.

2012 pokrótce

2012-03-23
Dzięki komu? Dzięki Bartkowi Belle wystartowała normalna strona LXMP, a nie jakiś gówniany majspejs. Na 2012 mamy dużo planów. Oprócz końca świata, przeprowadzimy skomplikowaną operację wydania 4 płyt nagranych z czterema wspaniałymi muzykami z czterech stron świata. Dwie z nich są już nagrane i wyjdą jeszcze przed wakacjami, pozostałe dwie to kwestia jesieni i suchych liści, drzew umierających i pożogi. Ale najpierw lecimy do USA pokazywać jak się gra Future Shock. Pozdrowienia.